Buradasınız

Yapılandırma sonrası İlk Müdürler Toplantısı yapıldı

Yapılandırma sonrası İlk Müdürler Toplantısı yapıldı

 

Yapılandırma sonrası ilk müdürler toplantısı Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Grup Müdürlerimiz ve Müdürlerimizin katılımıyla 10 Ağustos 2017 Perşembe günü Bornova Vergi Dairesi Hizmet Binası Eğitim Salonunda gerçekleşti.

 

Toplantıda Vergi Dairesi Müdürlüklerinin çalışmaları, iş ve işleyişleriyle ilgili sorun ve önerilere de değinen Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, “6736 ve 7020 Sayılı kanunların taksiti, Motorlu Taşıtlar vergisi ve gelir vergisi 2. Taksitleri ile 6183 sayılı yasaya göre yapılan taksitlendirmelerin taksitleri, diğer yapılandırma kanunlarının taksitleri ve vadesi temmuz ayına gelen diğer vergi ve cezaların hepsinin birden ödeme sürelerinin aynı aya denk gelmesi sebebi ile yaşanan yoğunluktan ve özellikle 31.07.2017 tarihinde çok geç saatlere kadar gösterdiğiniz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. “dedi.

 

Toplantının asıl konusunun “ Tahsilat Seferberliği” olduğunu vurgulayan Engin, “Bundan sonra kamu alacağının tahsiline yönelik çalışmalarımıza hız vererek kaldığımız yerden devam edeceğiz.”dedi.

 

 

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin’in konuşmalarının ardından Tahsilat Müdürlüğünce yapılan bilgilendirme sunumlarıyla toplantı sona erdi.