Buradasınız

Vergi Haftası Sebebiyle Çimentaş Ortaokulu Ziyaret Ettik.

Vergi Haftası Sebebiyle Çimentaş Ortaokulu Ziyaret Ettik.

29.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Çimentaş Ortaokulunu ziyaret ederek hafta hakkında bilgi vererek çocukların vergi haftası etkinliğini izledi.

Çimentaş Ortaokulunun konferans salonunda gerçekleştirilen program Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürü Gürcan Temizel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Kaymakam Mustafa Gündoğan’ın verginin önemi ve vergi haftasının amacına ilişkin konuşmaları ile program devam etti.

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin açılış konuşmasında “Vergi Haftasının etkinlikleri ile verginin öneminin toplumun tüm kesimlerine anlatılması, sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, gönüllü uyumun arttırılması ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda geleceğin iş adamları bürokratları olacak çocuklarımıza verginin önemini anlatarak sağlıklı bir vergi bilincinin oluşması için atılacak temellerde bizimde katkımız olsun istedik. Bu etkinlikler bizim için son derece değerli bu yüzden devam etmesini temenni ederim.”  diyerek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından verginin önemi ile ilgili konuşma yapan çocuklar, ardından okunan şiir ve sonrasında yine vergi bilinci konulu tiyatro sergilediler.

Etkinliğin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün vergi konulu resim yarışmasında derece alan öğrencilere hediyelerinin takdimi ile etkinlik sona erdi.

02.03.2018 tarihinde gerçekleşen etkinlikte Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Kaymakam Mustafa Gündoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Mükellef Hakları ve İletişim Müdürü Hatice Çeliker ve Bornova Vergi Dairesi Müdürü Osman Kahraman, Okul Müdürü Gürcan Temizel, Öğretmeler ve çok sayıda öğrenci katıldı.