Buradasınız

Vergi Dairesi Müdürlerine 7143 sayılı yasa hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Vergi Dairesi Müdürlerine 7143 sayılı yasa hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Grup Müdürleri ve Vergi Dairesi Müdürlerimizin katılımıyla, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun hakkında bilgilendirme toplantısı 24 Mayıs 2018 Perşembe günü Bornova Vergi Dairesi Hizmet Binası Eğitim Salonunda gerçekleşti.

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, toplantının açılış konuşmasında, “Nisan ayında yaptığımız müdürler toplantısında 2018 yılının tahsilat yönünden verimli geçmesi için planlamalar yapmıştık. Ancak biliyorsunuz 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunun Resmi Gazetede yayınlanması ile önceliğimiz değişti. Bugün yapılandırma kanunu ile yeni çıkan diğer torba kanunlara ilişkin kısa tanıtımları yapıp bu süreci nasıl yönetmemiz gerektiği ve nerelere dikkat etmemiz gerektiğini değerlendireceğiz. Yapılandırmanın başvuru süresi kısa olduğu için yaşadığınız sorunları hızlıca bize aktarırsanız sorunların giderilmesini sağlarız.” dedi. 

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin’in konuşmasının ardından Tahsilat Müdürlüğü, Usul Müdürlüğü ve KDV-ÖTV müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumlar sonrası toplantı sona erdi.