Buradasınız

Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin ve Gelir İdaresi Başkan Yrd Ayşe Dilbay Vergi Dairesi Müdürleri İle bir araya geldi.

Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin ve Gelir İdaresi Başkan Yrd Ayşe Dilbay Vergi Dairesi Müdürleri İle bir araya geldi.

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay, Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Gelir İdaresi Grup Başkanı Muhammet Ali Ayaz, Grup Müdürleri ve Vergi Dairesi Müdürlerimizin katılımıyla, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanunun uygulamasında yaşanan sorunlar ve görüş önerileri konulu toplantı 3 Temmuz 2018 Salı günü Bornova Vergi Dairesi Hizmet Binası Eğitim Salonunda gerçekleşti.

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, toplantının açılış konuşmasında, “Öncelikle Gelir İdaresi Başkanımız Sayın Adnan Ertürk’ü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başkanımızı rahmetle anıyor, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Bir ay önce Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanunun tanıtım ve bilgilendirmesi amacıyla bir araya gelmiştik. Bugün ise Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay’ın da aramızda bulunduğu bu toplantıda devam eden yapılandırma kanununun uygulamasında yaşanan sorun ve önerileri ile diğer iş ve işlemleri konuşmak amacıyla toplandık.” dedi.

Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay’da açılış konuşmasına Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan Ertürk’ü rahmetle anarak ve yakınlarına başsağlığı dilekleri ile başladı ve söyle devam etti;

“7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kanunu mükellefler için önemli avantajları içinde barındıran bir kanunun. Bizim amacımız mükellefleri bilgilendirmek ve bu haktan çok sayıda kamu borçlusunun yararlanmasını sağlamaktır. Özelikle peşin ödemelerde Yİ-ÜFE tutarının % 90 nın kalktığını örnekleyerek anlatmamız gerekiyor.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına kanunu ve diğer uygulamalara yönelik yapılan karşılıklı görüş alışverişi sonrasında toplantı sona erdi.