Buradasınız

İzmir Vergi Dairesi Başkanı EBSO da 7143 Sayılı Yasadan bahsetti

İzmir Vergi Dairesi Başkanı EBSO da 7143 Sayılı Yasadan bahsetti

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, grup müdürleri, EBSO üyeleri, sanayiciler ve vergi dairesi müdürlerimizin katılımıyla, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanunun bilgilendirme ve tanıtım toplantısı 5 Temmuz 2018 Perşembe günü EBSO Meclis Salonunda gerçekleşti.

Açılış Konuşmasını yapan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “İzmir Vergi Dairesi Başkanı ve ekibi 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunun sanayicimize, esnafımıza, tüccarımıza ne gibi avantajlar getirdiğini anlatmak için aramızdalar. Bugün bize yararlı bilgiler aktaracak aynı zamanda kafamızdaki soru işaretlerininde cevaplarını verecekler. Toplantının yararlı geçmesi dileğiyle vermiş olduğunuz destek ve güveninizden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, toplantının açılış konuşmasında;

“Sanayici ve iş adamlarının sorunlarını ve önerilerini dinlemek için her fırsatı değerlendirme çabası içindeyiz. 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişin Kanunu da bize bu fırsatı tekrar verdi. Bugün yapılandırma kanununun kapsadığı vergi borçları,  peşin ödemelerdeki Yİ-ÜFE indirimi, inceleme ve tarhiyat safhasındaki borçların yapılandırılması ve geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere tanınan ayrıcalıklar gibi kanunun getirdiği avantajları anlatacağız. Konuşmamın başında da dediğim gibi yapılandırma ve yapılandırma dışında diğer uygulamalarımız hakkında sorularınızı ve önerilerinizi dinlemek için buradayız.” dedi. 

Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin’in konuşmasının ardından Tahsilat Müdürü Emine Çetin tarafından yapılan 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişin Tahsilat Müdürü Emine Çetin tarafından yapılan sunum ve soru cevap bölümü sonrasında toplantı sona erdi.

EBSO Meclis Toplantı Salonunda 05.07.2018 Tarihinde gerçekleşen bilgilendirme toplantısına Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin’in yanı sıra EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürlerimiz Ferhat Tayfun Zorlu, Metin Sakarya, Ümit Güner, Mürşit KILIÇ, Sümeyra Somuncuoğlu, Vergi Dairesi Müdürleri ve çok sayıda oda üyesi katıldı.