Buradasınız

Başkanlığımıza bağlı Bornova Vergi Dairesi ve Hasan Tahsin Vergi Dairelerinin yetki alanları yeniden belirlendi.

Başkanlığımıza bağlı Bornova Vergi Dairesi ve Hasan Tahsin Vergi Dairelerinin yetki alanları yeniden belirlendi.

Başkanlığımıza bağlı Bornova Vergi Dairesi ve Hasan Tahsin Vergi Dairelerinin yetki alanları yeniden belirlendi. Yapılan değişiklikle Bornova Vergi Dairesi Müdürlüğüne bağlı 17.141 faal mükellef 01.10.2017 tarihi itibariyle Hasan Tahsin Vergi  Dairesi Müdürlüğüne nakil oldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kuruluşundan bu yana mükellef odaklı hizmet anlayışının benimsendiğini ifade eden Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, nakil olan mükellefler hakkında yaptığı açıklamada: “En önemli amaçlarımızdan bir tanesi mükellef odaklı hizmet vermek. Bornova Vergi Dairesi sürekli mükellef sayısı açısından en yoğun vergi dairemizdi. Bu yoğunluğu bölerek hizmet kalitesini arttırmak, mükelleflerinin her birine yerinde ulaşarak taleplerini dinleyebilmek ve yoğunluk sebebiyle doğabilecek mağduriyetleri önlemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu değişikliğin, mükelleflerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. ” dedi.

Hangi mükellefler Hasan Tahsin Vergi Dairesine nakil oldu?

Ankara Caddesinin Turgutlu yönüne gidişteki kalan kısmının  (2.Bölge) Hasan Tahsin Vergi Dairesi Müdürlüğü yetki alanına dahil edilmesiyle birlikte işyeri merkezleri bu bölgede olan mükelleflerin mükellefiyet kayıtları 01.10.2017 tarihi itibariyle Hasan Tahsin Vergi Dairesi Müdürlüğüne aktarılmış oldu.

Buna göre devir olan mükellefler, eski vergi dairesi adının yer aldığı basılı belgeleri, mevcutları bitinceye kadar bu belgelerdeki eski vergi dairesinin adı okunacak şekilde çizilmek, yeni vergi dairesinin adı yazılmak veya kaşe basılmak suretiyle kullanabileceklerdir.

Ayrıca 01.10.2017 tarihinden itibaren verilmesi gereken beyannamelerin ise devralan Hasan Tahsin Vergi Dairesi Müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.