Buradasınız

29. Vergi Haftası nedeniyle, İzmir YMM Odasını Ziyarette Bulunuldu.

29. Vergi Haftası nedeniyle, İzmir YMM Odasını Ziyarette Bulunuldu.

29.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, İzmir Yeminli Mali Müşavirleri Odasını ziyaret ederek hafta hakkında bilgi verdi.

Vergi Haftasının önemini ve etkinlik programından bahseden Engin sözlerine “Kamu giderlerini finanse etmenin en sağlıklı yolu vergilerdir. Vergi ile ekonomik faaliyetler iç içedir. Bir toplumda vergi bilincinin oluşması, ülke ekonomisinin gelişimi için oldukça önemli bir zemin oluşturmaktadır. Ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin önemli göstergelerinden birisi de vergi bilinci ve vergiye uyumdur. Özellikle vergi bilincinin oluşması ve uyum konularında yapılan organizasyonlarda mükellefler ulaşmamızda bizlere köprü olmalarından dolayı Yeminli Mali Müşavirler Odasına teşekkür ederim.” dedi.

İzmir YMMO Başkanı Şadi ÇETİN ziyaretinden duyduğu memnuniyetini belirterek “Ülkemizde vergi bilincinin gelişmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı ile uyum içinde çalışıyoruz, geçmişte olduğu gibi iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

26.02.2018 tarihinde gerçekleşen ziyarete Vergi Dairesi Başkanımız Rıfat Engin, İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Şadi Çetin, Yeminli Müşavirler Odası Üyesi Turan Öztürk’ün yanı sıra Grup Müdürlerimiz Ferhat Tayfun Zorlu, Mürşit Kılıç, Ümit Güner,  Mükellef Hakları ve İletişim Müdürü Hatice Çeliker ve Özel Büro Müdürü Emine Çetin katıldı.